Co je udržitelný e-shop

Udržitelný e-shop je elektronický obchod, který se snaží minimalizovat svůj dopad na životní prostředí a společnost. To zahrnuje širokou škálu témat, jako je úspora energie, recyklace, etické zdroje zboží atd.

Jaký obalový materiál používám

Používám, pokud možno, již použitý obalový materiál (krabice, papír, fólie, výplně). Vždy se jedná o čistý obalový materiál, který lze vzhledem k povaze mnou nabízeného zboží použít. Není tedy ušpiněný od olejů, chemikálií či jinak znečištěný.

V jaké podobě přikládám fakturu

Fakturu ode mě obdržíte v elektronické podobě. 

Propagační materiály

Propagační materiály u mě nehledejte. Žádné propagační materiály ani vzorky nepřikládám. 

Doprava zboží

V mé nabídce najdete např. Zásilkovnu, která nabízí možnost dodání zboží na výdejní místa. Jedná se zejména o pobočky obchodů. Nejedná se sice o 100% neutrální-uhlíkovou dopravu. A dodáním na taková místa dochází ke snížení emisních skleníkových plynů. 

Spotřeba energie

Při výrobě nedochází k plýtvání energiemi. K osvětlení pracovní plochy využívám zařízení s LED technologiemi. Při samotném výrobním procesu spotřebovávám minimum energií a to pouze k osvětlení. Všechny ostatní práce jsou pouze ruční bez použití elektrického zařízení. 

Třídění odpadu

Vzhledem k povaze výrobního procesu vzniká minimum odpadu. A jestliže takový vznikne, je recyklovaný nebo tepelně využitý. 

Produkty

Vyráběné produkty jsou z 75 - 100% udržitelnými produkty. Neohrožují zdraví pracovníka ani zákazníka, jsou šetrné ke zvířatům a životnímu prostředí. Produkty jsou v přírodě rozložitelné nebo recyklovatelné.